Charytatywna zbiórka dla Bruna! Pomóżmy mu stanąć na własne nogi!

zbiórka charytatywna Bruno Waszczuk - Siepomaga.pl

Na co dzień pomagamy osobom poszkodowanym w wypadkach i zdarzeniach losowych, które mogą liczyć na odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Stajemy czasami jednak twarzą w twarz z dramatem, który nas przerasta. Przerasta jako członków Fundacji, przerasta jako ludzi. Natomiast jako rodziców - łamie. Tragedia, która paraliżuje pojedynczego człowieka, może jednak zostać przez dobrą wolę wielu ludzi przekuta w miłość i pokonać wszelkie przeciwności. Wierzę, że wspólnie możemy zdziałać cud, który jest potrzebny.

Poznajcie Bruna...

zbiórka pieniędzy dla chorego chłopcaBruno w momencie pisania tego tekstu ma kilkanaście miesięcy i jest niewiele młodszy od mojego syna. Urodził się ze zdeformowanymi kończynami. Rączki mimo zniekształconych dłoni dają nadzieję na w miarę normalne życie. Jednak nóżki Bruna nie mają kości piszczelowych, co bez ingerencji specjalistów przekreśla jego szanse, żeby kiedykolwiek mógł samodzielnie chodzić. Wyrok, wydany przez lekarzy w kraju zapadł natychmiast po urodzeniu. Amputacja.

Choroba, która dotknęła Bruna nazywa się Tibial Hemimelia i w Polsce jedyną dostępną możliwością pomocy jest okaleczenie. Istnieje jednak alternatywa, którą stanowi bardzo droga operacja, która może dać szansę Brunowi na to, że kiedyś zacznie chodzić, a nawet biegać na własnych nogach! Bruno jest po pierwszej konsultacji i został zakwalifikowany do zabiegu. Paley Institute w USA jest w stanie przeprowadzić tę operację. Niestety, jej koszt przerasta możliwości rodziców Bruna, jak pewnie niejednego z nas. Ponieważ istnieje cień szansy na wyzdrowienie Bruna starają się jednak uzbierać wymaganą sumę. Liczy się każda Twoja pomoc. Mam nadzieję, że po 3 skomplikowanych operacjach, jakie czekają Bruna, i długotrwałej intensywnej rehabilitacji Bruno zagra kiedyś w piłkę z moim synem.

Z ponad 1 200 000 zł, jakie są potrzebne na leczenie, zostało zebranych w serwisie siepomaga.pl 257 454 zł (stan na 28.10.2019). Aż tyle i tylko tyle. Jak do tej pory darowiznę wpłaciło 6 197 osób lub organizacji. Mimo tak ogromnej pomocy, to jednak wciąż za mało.

Dlatego proszę Cię, drogi Czytelniku, pomóż Brunowi stanąć na własne nogi!

Kiedy dobroć ludzka pomaga

Victoria

Bruno nie jest pierwszym dzieckiem z Polski, które dotknął ten los. Poznajcie Victorię. Jej rodzice, dzięki ogromnej pomocy osób z całej Polski, zebrali odpowiednią kwotę i wygrali z Tibial Hemimelia. Teraz Victoria może radośnie poznawać świat i wchodzić nawet tam, gdzie rodzice zabraniają!

Uratujmy nozki Victorii

Bruno Krebok

wnuk Wiktora Kreborka Podobnie dobre serca ludzkie pomogły imiennikowi naszego małego bohatera - Brunowi Krebokowi. Wnuk legendy polskiej siatkówki (Wiktora Krebok) również został dotknięty przez Tibial Hemimelia i podobnie jak Vitoria wygrał tą nierówną walkę dzięki pomocy kilkudziesięciu tysięcy osób.

Prawdziwi superbohaterowie

Brunowi pomogło już wielu ludzi o dobrym sercu, w tym Radny Gminy Dobra - Karol Grochot, który organizuje charytatywne zbiórki, rozdaje plakaty i pomaga pomagać innym. W zbiórce pomaga również niezależna fotografka A.K. Photo Stories czy sklep z biżuterią Portrays. Przez wzgląd na poszanowanie prywatności nie będę tutaj wymieniał wszystkich, którzy aktywnie pomagali.

Ważne jest, że Ty także możesz zostać superbohaterem i pomóc. Pomóc w sprawie - wydawałoby się - beznadziejnej, a jednak (jak udowadnia historia Victorii czy małego Bruna Kreboka) możliwej do wygrania. Nawet niewielka kwota wystarczy żeby pomóc zarówno Brunowi, jak i jego rodzicom. Każde wsparcie jest tu nieocenione.

Gdy Bruno stanie na własne nogi, kawałek tego świata stanie się piękniejszy!

Linki, które pomogą Ci pomagać:

https://www.siepomaga.pl/nozki-bruna
https://www.kawalek-nieba.pl/bruno-waszczuk/
https://www.facebook.com/bruno.waszczuk/

Przekaż 1% podatku!

Tymoteusz Krężel